Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Spryskiwacze reflektorów. Jak się tam dostać?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Spryskiwacze reflektorów. Jak się tam dostać?

    Zamieszczone przez BADYL
    Panowie jak w temacie.....gdybyście decydowali się na nowe auto to w jakiej opcji :?: Generalnie chodzi mi tylko o opinie czy brali byście DSG czy 4x4 - wiem jest opcja 2.0 TDI DSG 4x4 ale ona odpada :wink:
    Też byłbym za DSG bardziej. Z uroków tejże skrzyni korzystasz za każdym razem jadąc samochodem, a 4x4 przydaje się w określonych warunkach i nie przez cały rok. Chyba, że jeździsz w terenach, gdzie poruszanie się ośką dało Ci w kość . Nie wiem tylko jak sprawuje się DSG zimą, w śniego na przykład, albo innych cięższych warunkach.

  • #2
    [O2] Spryskiwacze reflektorów. Jak się tam dostać?

    Witam,

    Mam pytanie. Kupiłem O II która ma spryskiwacze reflektorów. Działały dobrze, ale ostatnio zauważyłem, że lewy się wysuwa, ale nic z niego nie leci, a prawy się nie wysuwa i z prawej strony widzę, że płyn cieknie z pod zderzaka i podejrzewam, że chyba musiał spaść ten wężyk, który idzie do spryskiwacza. Czy jeśli wyciągnę prawy reflektor to będę miał dostęp do tego spryskiwacza, żeby ewentualnie założyć ten wężyk? I czy to jest jakoś połączone, że od zbiornika idzie jeden wężyk, który później jest rozdzielony na obydwa spryskiwacze?? Proszę o jakieś wskazówki ewentualnie jak się tam dostać, żeby nie ściągać zderzaka bo jestem zielony w tym temacie, a chciał bym to zrobić, żeby działało tak jak należy ops:
    Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
    Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

    Komentarz


    • #3
      Zdjęcie reflektora niestety nic Ci nie da Od zbiornika idzie jeden wężyk, który później właśnie jest rozdzielony na obydwa spryskiwacze. Zapewne spadł wężyk tak, jak mówisz, nie ma ciśnienia i nic nie leci, tylko się wysuwa Niestety, nie założysz tego bez ściągania zderzaka - poszukaj w szukajce, jest temat o montażu sprysków w O2 i jest też pokazane bardzo dokładnie, jak zdemontować zderzak

      O tutaj: Forum - Octavia Club Polska
      Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
      Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

      Komentarz


      • #4
        No to kapa. Czytałem ten temat, ale myślałem, że nie będę musiał zdejmować zderzaka :|
        Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
        Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

        Komentarz


        • #5
          No niestety, bez tego się nie obejdzie :roll:
          Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
          Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

          Komentarz


          • #6
            Jednak można się dostać do spryskiwaczy reflektorów bez ściągania zderzaka. Wystarczy odkręcić halogen i jest elegancki dostęp. Okazało się, że spadł wężyk ze spryskiwacza i dlatego nie działały. 15 minut roboty i działa super
            Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
            Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X